KONCENTRATY GEMOLOGY

Skóra tak samo, jak wszystkie inne organy naszego organizmu potrzebuje minerałów. Niedobór pierwiastków śladowych w skórze może przyczynić się do powstawania suchości, podrażnień, poszarzenia, ziemistości i spadku elastyczności skóry. Magnez, miedź, krzem czy cynk to cisi bohaterowie, których rolą jest poprawa jakości skóry i jej mineralizacja.

Każda skóra wymaga indywidualnego podejścia, aby zaspokoić jej potrzeby. Gemology stworzyło kompletną gamę koncentratów i serum dedykowanych różnym rodzajom cer i odpowiadających na konkretne zapotrzebowania.

Koncentraty to wyspecjalizowane kosmetyki stworzone na bazie kwasu hialuronowego, róży domasceńskiej i oligoelementów (pierwiastków śladowych). Każdy z nich odpowiada na inne potrzeby skóry i jest dedykowany konkretnemu rodzajowi cery. Aplikuje się je na oczyszczoną i stonizowaną skórę (po lotionie lub toniku). Trzy lub cztery krople koncentratu wystarczą, aby nawilżyć całą skórę twarzy i szyi. Koncentraty świetnie działają też na okolicę oczu- rewitalizują spojrzenie i nawilżają delikatną skórę.

KONCENTRAT UJĘDRNIAJĄCY Z AMETYSTEM :

– jest bogaty w krzem i chrom, które są pozyskiwane z ametystu i rubinu. Krzem wpływa na syntezę kolagenu i kwasu hialuronowego, który odpowiada za odpowiednie nawilżenie i sprężystość skóry. Chrom reguluje wydzielanie sebum, zawęża pory, matuje skórę i zmniejsza powstawanie wyprysków.

– to opcja idealna dla osób, które mają problem z przetłuszczającą się i błyszczącą skórą; dla skór z problemem pojawiających się krost, zaskórników i stanów zapalnych.

KONCENTRAT ANTI-STRESS Z PERYDOTEM:

– Koncentrat ekstraktu z perydotu i kwasu hialuronowego. Perydot został wybrany przez Gemology ze względu na wysoką zawartość magnezu (pierwiastka śladowego znanego z właściwości tonizujących, łagodzących zmęczenie i odstresowujących) i siarki, która działa kojąco na skórę. W połączeniu z kwasem hialuronowym, znanym ze swoich właściwości nawilżających, wypełniających i wygładzających koncentrat działa przeciw zmęczeniowo, przeciwstarzeniowo i odstresowująco.

– Nasze skóry, tak ja i my sami, mogą się stresować. Dokładniej padają ofiarą tzw. stresu oksydacyjnego, czyli są narażone na działanie zbyt dużej ilości szkodliwych wolnych rodników, które działają na skórę destrukcyjnie. Koncentrat anti-stress z perydotem redukuje stres oksydacyjny, relaksuje skórę, zwalcza oznaki zmęczenia i nawilża.

– Świetnie sprawdza się dla skór poszarzałych, ziemistych, zmęczonych; dla osób, które mieszkają w dużych miastach i są narażone na zanieczyszczenie powietrza; dla osób, które dłuższy czas spędzają przed ekranami i przebywają w oksydacyjnym środowisku.

KONCENTRAT ŁAGODZĄCY ZE SMITSONITEM:

– Cynk i wapń pozyskiwane ze smithsonitu i białej perły zawarte w koncentracie kwasu hialuronowego, chronią, koją, łagodzą i naprawiają skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Cynk hamuje nadreaktywność skóry, naprawia uszkodzenia posłoneczne i działa antyoksydacyjnie. Wapń wpływa na odnowę komórkową skóry.

– Silnie nawilża i stanowi ukojenie dla najbardziej wrażliwych skór. Jest to wybór idealny dla posiadaczy skór skłonnych do podrażnień, atopii, zaczerwienień, czy suchości. SOS, gdy pojawiają się ogniska zapalne i ściągnięcie skóry.

KONCENTRAT ROZŚWIETLAJĄCY Z MALACHITEM:

– Miedź z malachitu oraz fosfor zawarte w koncentracie kwasu hialuronowego dotleniają skórę i przywracają jej blask.
– Miedź zwalcza szkodliwe wolne rodniki, działa przeciwbakteryjnie i wpływa na produkcję kolagenu w skórze. Fosfor bierze udział w magazynowaniu i uwalnianiu energii w celu poprawy natlenienia komórek.

– Koncentrat dla skór, które potrzebują nawilżenia, rozświetlenia i blasku.

SERUM Z JADEITEM:

– Trzy oligoelementy: krzem, sód i potas z jadeitu i kamienia księżycowego zawarte w koncentracie kwasu hialuronowego, nawilżają i regenerują skórę. Krzem stymuluje produkcję kwasu hialuronowego i chroni molekuły kwasu hialuronowego, które już znajdują się w naszej skórze przed degradacją. Sód i potas regenerują i dbają o prawidłową gospodarkę wodną skóry.

– Idealna opcja dla bardzo suchych i odwodnionych skór. Bardzo silne i szybkie nawilżenie.

Linia koncentratów i serum została wielokrotnie nagradzana na całym świecie za jakość i czystość składów oraz skuteczność działania. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się w krajach azjatyckich, gdzie idealnie wpisuje się w ideę layeringu.

Siła minerałów w zgodzie z naturą

Wszystkie koncentraty i serum zostały stworzone z myślą o nawet najbardziej wrażliwych i alergicznych skórach. W składzie zrezygnowaliśmy z potencjalnych składników uczulających jak barwniki czy substancje zapachowe. Zamiast nich za kolor i zapach odpowiadają mineralne składniki aktywne z kamieni szlachetnych. Koncentraty świetnie sprawdzą się u osób z alergiami skórnymi.

Buteleczki koncentratów są szklane i nadają się do recyklingu. W trosce o planetę zrezygnowaliśmy również ze zbędnych wypełniaczy w kartonowym opakowaniu oraz z ulotek. Zastąpiliśmy je kodem QR. Same kartoniki stworzone są z drewna, które pochodzi z lasów objętych normami ekologicznymi i spełniają wymogi FSC (Forest Stewardship Council).