Kamienie i Oligoelementy

Dlaczego kamienie szlachetne i oligoelementy w kosmetykach?

Kamienie szlachetne i półszlachetne są najczystszym i najbardziej skoncentrowanym źródłem pierwiastków śladowych.

Oligoelementy zwane także pierwiastkami śladowymi w naszym organizmie występują w bardzo małych ilościach, ale odgrywają bardzo ważną rolę boostera metabolizmu. W skórze regulują ponad 200 reakcji biologicznych. Są kluczowym elementem m.in. do produkcji energii, syntezy kolagenu, odżywiania.

Organizm ludzki nie wytwarza oligoelementów. Niezbędne jest dostarczanie ich z zewnątrz wraz z pożywieniem. Niestety staje się to coraz trudniejsze, ponieważ, jak wykazują liczne opracowania naukowe, nasza żywność jest coraz bardziej uboga w oligoelementy.

Skóra, dodatkowo, nie jest przez organizm uznawana za organ witalny. Spożywane oligoelementy są rozprowadzane w pierwszej kolejności do najważniejszych organów (serce, mózg…). Stąd też pojawiają się niedobory pierwiastków śladowych w skórze.

Dlatego tak cenna jest możliwość dostarczenia pierwiastków śladowych bezpośrednio do skóry z kosmetykami.

 

 

Oligoterapia skóry Gemology – innowacyjna formuła kosmetyków

Laboratorium Gemology Cosmetics opracowało unikalną technologię pozwalającą na ekstrakcję i stabilizację oligoelementów (żelazo, cynk, miedź, magnez …) z kamieni takich jak Szafir, Smitsonit, Rubin, Ametyst…

Dzięki technice likwefakcji, na wzór występującej w naturze erozji, Gemology ekstrahuje z kamieni szlachetnych i półszlachetnych oligoelementy, które włączamy do produktów kosmetycznych

Ponieważ są to małe elektrycznie naładowane cząsteczki, są natychmiast wchłaniane i skuteczne nawet przy mikrometrycznym stężeniu.
Rola oligoelementów została udowodniona w badaniach klinicznych. Oligoelementy to wieczne i niezniszczalne, prawdziwe “katalizatory biologiczne” zdolne do przyspieszenia reakcji biologicznych 10, 100, 1000 razy. Są niezbędne dla wielu procesów zachodzących w komórkach skóry np.:
Krzem skoncentrowany w Jadeicie czy Opalu jest ceniony za właściwości nawilżające.
Żelazo skoncentrowane w Szafirze i Hematycie jest niezbędne do syntezy kolagenu.
Cynk silnie skoncentrowany w Smitsonicie, przeciwdziała powstawaniu wolnych rodników i zwalcza bakterie trądzikowe.
Magnez skoncentrowany w Perydocie wpływa na energię komórkową.

 

Oligoterapia skóry

Zdrowie skóry zależy i coraz bardziej będzie zależeć od oligoelementów a najskuteczniejszym sposobem dostarczenia ich do skóry jest kosmetyk.

Produkty Gemology zawierają w swoim składzie  oligoelemety pochodzące z 20 wyselekcjonowanych kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Ich działanie jest nieocenione.