OLIGOTERAPIA SKÓRY

W dzisiejszych pędzących czasach nasza dieta jest coraz bardziej uboga w składniki odżywcze i niezbędne pierwiastki (według badań, aż o 40% w porównaniu z 1950 r.). Spada nie tylko poziom pożywienia, które wybieramy, ale także jakościowy skład produktów spożywczych. Do tego doliczyć można stres i niewłaściwą suplementację. Dbając o swój dobrostan, musimy przyznać, że skutki niewystarczającej ilości minerałów odczuwa cały organizm, ze skórą włącznie. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej powinniśmy zadbać o uzupełnianie pierwiastków śladowych – oligoelementów.

W jaki sposób zadbać o prawidłową równowagę oligoelementów?

Oczywiście pierwszą myślą, która przychodzi do głowy, są suplementy diety – słusznie. Jakościowe i dobrze dobrane, faktycznie wyrównają niedobory w organizmie, ale niekoniecznie ich działanie dotrze do skóry. Nasz organizm działa jak ogromny, skomplikowany i wymagający mechanizm. Wiele układów i organów ma pierwszeństwo w dostarczaniu minerałów przed skórą. Jest ona największym organem naszego ciała, jednak w pierwszej kolejności oligoelementy dystrybuowane są do organów witalnych, takich jak: serce, płuca czy wątroba. Skóra jest w kwestii suplementacji traktowana po macoszemu. Kiedy organizm obsłuży już narządy wewnętrzne, ona dostanie „resztki”. Jak zatem ZWIĘKSZYĆ DOSTARCZANIE MINERAŁÓW DO SKÓRY? Kuriozalnie, DOSTARCZAĆ JE BEZPOŚREDNIO DO SKÓRY! W Gemology specjalizujemy się w pierwiastkach śladowych i badamy liczne reakcje, jakie skórze umożliwiają. Zachęcamy do zagłębienia się w świat minerałów, pierwiastków, luksusu i dobrobytu. Najpierw jednak odpowiedzmy sobie na kluczowe pytanie.

oligoterapia gemology

Czym jest oligoterapia skóry?

Oligoterapia to działania, które mają na celu uzupełnienie niedoborów oligoelementów w skórze oraz utrzymanie jej w dobrej kondycji. Oligoelementy to nic innego jak pierwiastki śladowe – minerały takie jak: cynk (Zn), miedź (Cu), żelazo (Fe), sód (Na), wapń (Ca), magnez (Mg)…Te pierwiastki są skórze potrzebne, by mogła właściwie funkcjonować i spełniać prawidłowo swoje funkcje takie jak: ochrona, termoregulacja, synteza witamin czy wytwarzanie melaniny. Ich obecność jest niezbędnie konieczna, jednak nasz organizm sam ich nie wytwarza. Musimy je dostarczyć z zewnątrz.

Przeanalizujmy teraz, jakie szkody może spowodować niewystarczająca ilość oligoelementów:

 • niedobór żelaza prowadzi do zaburzeń gospodarki witaminowej, szczególnie witaminy C i spadku produkcji kolagenu,
 • wskutek niedoboru miedzi, cera staje się matowa, ziemista i zmniejsza się jej naturalna ochrona przed wolnymi rodnikami, które są główną przyczyną procesów starzeniowych,
 • przez niewystarczającą ilość magnezu skóra jest bardziej podatna na stany zapalne (trądzik, zaczerwienienia, nadreaktywność, osłabiona bariera skórna). Ponadto magnez pomaga się skórze zrelaksować i reguluje jej działanie,
 • niedobór cynku, z kolei utrudnia gojenie się ran, zmniejsza aktywność enzymatyczną w skórze, osłabia ochronę antybakteryjną. Zbyt mała ilość cynku bardzo ogranicza walkę z trądzikiem czy stanami zapalnymi.

Z pewnością żaden z powyższych podpunktów nie brzmi dobrze. Nie warto dopuszczać do pojawienia się tych przykrych sytuacji. Przeanalizujmy teraz pokrótce, co możemy dać skórze i jak pozytywnie wpłynąć na jej wygląd, jakość i dobrostan.

 • Miedź bierze udział w syntezie kolagenu i jest bardzo silnym antyoksydantem.
 • Wapń stymuluje odnowę komórkową i przeciwdziała wiotczeniu skóry.
 • Krzem poprawia elastyczność skóry i wspiera syntezę kolagenu.
 • Potas jest zasadniczy dla równowagi wodnej skóry.
 • Cynk naprawia, chroni i koi skórę, a także gra ogromną rolę w gaszeniu procesów zapalnych.
 • Chrom reguluje pracę gruczołów łojowych.
 • Żelazo zagęszcza włókna elastyny i kolagenu, zwalcza szkodliwe wolne rodniki.
 • Magnez zmniejsza przedwczesne starzenie się skóry.

Gemology to najwyższej jakości, luksusowe kosmetyki pielęgnacyjne, które bazują na połączeniu oligoelementów z witaminami, peptydami i składnikami roślinnymi. Wszystkie oligoelementy zawarte w kosmetykach pozyskujemy z kamieni szlachetnych takich jak: Rubin, Szafir, Opal, Czerwony jaspis, Różowy kwarc, Kamień księżycowy.

Gemology Malachit koncentrat

Oligoterapia skórna to myśl przewodnia wszystkich produktów Gemology. Minerały, pierwiastki śladowe to nasze flagowe składniki i serce naszej marki. W każdym produkcie znajdziecie Państwo oligoelementy wraz z szeregiem składników aktywnych. Szczególną uwagę jednak chcę poświęcić na nasze najnowsze produkty- SERUM I KONCENTRATY. Serum i koncentraty i to esencja i najwyższa ilość oligoelementów. Każdy koncentrat Gemology zawiera pierwiastki śladowe, które dedykowane są do potrzeb skóry: nawilżają, koją, rozświetlają, relaksują. Oligoelementy są zawieszone w kwasie hiauronowym, co bezsprzecznie potęguje ich nawilżające działanie.

Odkryj oligoterapię:

Koncentrat naprawczy ze Smitsonitem – bogaty w cynk i wapń, idealny dla skóry reaktywnej i wrażliwej.

Koncentrat ujędrniający z Ametystem – bogaty w krzem i chrom, dedykowany skórom mieszanym, tłustym, ze spadkiem napięcia i jędrności.

Koncentrat rozświetlający z Malachitem – bogaty w miedź i fosfor, dla skór, które wymagają blasku i rozświetlenia.

Koncentrat anti-stress z Perydotem – bogaty w magnez i siarkę, idealny dla skór zmęczonych i zestresowanych.

Serum nawilżające z Jadeitem – bogate w sód i potas, dla skór suchych i odwodnionych.

luksusowe kosmetyki Gemology krzem