Niebieski bursztyn

Niebieski Bursztyn to niezwykle rzadka odmiana bursztynu. Pochodzi on z Dominikany a powstał z żywicy nieistniejącego już gatunku drzewa Hymnaea protera, który występował wyłącznie na terenach tropikalnych Ameryki Środkowej. Jego tajemniczy kolor jest wynikiem fluorescencji. Pod wpływem ultrafioletu klejnot w najciemniejszych obszarach zmieni barwę na promienny kobalt. Charakteryzuje go również bardzo przyjemny, specyficzny zapach, wyczuwalny podczas cięcia i szlifowania.

Ze względu na rzadkość występowania, niebieski bursztyn jest cennym nabytkiem w kolekcjach jubilerskich i wykorzystywany jest do produkcji wysokiej klasy biżuterii.

W kosmetykach Gemology wykorzystuje się antybakteryjne, stymulujące i antyoksydacyjne właściwości bursztynu.

Jest on naturalnym antyoksydantem, który przyspiesza odbudowę komórkową, rozświetla i regeneruje skórę, poprawia jej metabolizm i neutralizuje wolne rodniki odpowiedzialne za procesy starzenia się skóry. To także naturalny filtr UV, który chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Niebieski Bursztyn wykazuje  wyjątkowe działanie: stymuluje układ odpornościowy.
W rzeczywistości ten tajemniczy klejnot w pełni wspiera 5 ważnych funkcji skóry: dotlenienie, ochronę, odżywienie, nawilżenie i rewitalizację.
Ze względu na tak cenne właściwości Gemology wybrała ten legendarny minerał i dzięki procesowi ekstrakcji  wykorzystuje jego cenne właściwości w kosmetyce.
W ten sposób powstała pierwsza linia kosmetyków na bazie Niebieskiego Bursztynu.

Niebieski Bursztyn znajdziecie w: