Kosmetyki z miedzią

Miedź jest pierwiastkiem śladowym (oligoelementem), któremu zawdzięczamy dobry stan skóry i jej zdrowy wygląd.

Doskonale chroni skórę przed infekcjami wirusowymi, bakteryjnymi czy grzybiczymi, koi powstałe stany zapalne i stanowi tarczę ochronną przed drobnoustrojami. Miedź jest ceniona nie tylko za właściwości biobójcze. Jest pierwiastkiem, który umożliwia powstawanie nowych naczyń krwionośnych odżywiających skórę, bierze udział w procesach fizjologicznych i metabolicznych. To za sprawą miedzi tworzone są białka macierzy międzykomórkowej – substancji, która występuje pomiędzy komórkami i umożliwia ich łączenie w nowe tkanki np. skórę.

W pielęgnacji anti-age nieocenione jest silne działanie antyoksydacyjne miedzi. Eliminuje ona wolne rodniki – cząstki, które uszkadzają, osłabiają skórę i odpowiadają za jej starzenie się, ziemisty kolor oraz utratę elastyczności.

Na tym nie kończy się dobroczynne działanie miedzi.

Jak wiemy, z wiekiem jakość skóry ulega pogorszeniu. Starzenie się skóry spowodowane jest głównie zmianami w strukturze włókien kolagenowych i elastynowych, które stanowią „rusztowanie” skóry. Niestety z upływem lat ta struktura osłabia się i traci napięcie. Skóra staje się wiotka i pojawiają się zmarszczki.  Dzięki obecności miedzi w skórze zachodzą procesy poprawiające ten stan rzeczy. W badaniach wykazano, że to właśnie miedź stymuluje produkcję fibroblastów, które odpowiadają za produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny.

W laboratorium Gemology zespół z dr J.C Bozou dokładnie przebadał działanie miedzi z cennych  kamieni.

W produktach Gemology znajdziecie  najczystszą miedź m.n z kamienia Malachitu pozyskaną na drodze likwefakcji czyli upłynniania skały. Jest w 100% biodostępna co oznacza, że po nałożeniu produktu Gemology trafia bezpośrednio do skóry – miejsca jej działania.

 

Miedź w naszych produktach znajduje się w: