Lotiony do twarzy – kluczowe wskazówki przy wyborze produktu pielęgnacyjnego

Prawidłowa pielęgnacja twarzy to podstawa utrzymania zdrowej, promiennej skóry. Lotiony do twarzy to niezastąpione produkty w codziennej rutynie pielęgnacyjnej. W tym artykule omówimy, na co zwracać uwagę, wybierając lotion, aby zadbać o piękno i zdrowie skóry.

Dlaczego lotiony do twarzy są ważne?             

Lotiony do twarzy stanowią drugi krok w procesie oczyszczania i pielęgnacji skóry, zaraz po myciu. Ich główne zadania to:
Wyrównywanie pH skóry: To podstawowe zadanie lotionów. Pomagają przywrócić naturalne pH skóry, co jest istotne dla utrzymania jej dobrej kondycji.
Nawilżanie: Dostarczają skórze nawilżających składników aktywnych takich jak ekstrakty roślinne, minerały czy kwas hialuronowy i przygotowują ją do przyjęcia substancji
odżywczych z innych produktów jak koncentraty, serum czy kremy.
Przywracanie elastyczności: Lotiony przywracają skórze elastyczność i pozostawiają ją gładką i miękką w dotyku.

Czym kierować się przy wyborze lotionu do twarzy?

Typ skóry to podstawowy czynnik wpływający na wybór produktu. Jeśli masz skórę tłustą, zwróć uwagę na lotion z substancjami regulującymi wydzielanie sebum Lotion oczyszczający z Rubinem.  Jeśli masz skórę suchą, świetnie sprawdzi się w Ciebie Lotion Różowy Kwarc. Dla skór wrażliwych polecamy Lotion łagodzący z Szafirem.
Składniki aktywne: Lotiony są stworzone tak, aby szybko wyrównać poziom pH skóry po umyciu, ale też dostarczyć skórze szeregu mineralnych składników aktywnych, które dbają o dobrostan skóry i jej prawidłowe funkcjonowanie.
Zapach i konsystencja: Lotiony Gemology mają bardzo ciekawą i niezwykle przyjemną wodno-żelową konsystencję. Zapachy są mineralne, eleganckie i nienachalne.

Kolejność użycia lotionu w rutynie pielęgnacyjnej:

Oczyść skórę: Zawsze zaczynaj od umycia twarzy odpowiednim żelem, mleczkiem lub pianką.
Lotion: Nie czekaj aż Twoja skóra po umyciu i wytarciu wyschnie. Od razu nałóż dłońmi 3-4 krople lotionu na skórę twarzy, szyi i dekoltu.
Serum i krem: Po lotionie, możesz zastosować koncentrat lub serum i krem dostosowane do swoich potrzeb.