Krem do twarzy z cynkiem

Cynk to potężny oligoelement i bardzo ważny dla skóry!

Krem do twarzy z cynkiem – właściwości pierwiastka

Jest pierwiastkiem śladowym, który odgrywa niezwykle ważną rolę w ochronie naszego organizmu. Zwłaszcza, dzięki swojemu przeciwzapalnemu działaniu w reakcjach metabolicznych. Bierze udział w ponad 200 reakcjach chemicznych, które zachodzą w organizmie, takich jak proces wzrostu, gojenia czy naprawa kodu DNA. Pomimo jego małych ilości w organizmie, jest uważany za składnik niezbędny dla prawidłowego rozwoju i wzmocnienia. W przypadku jego zbyt niskiej ilości, w organizmie może dojść do dobrze nam znanych powikłań związanych z niedoborem cynku takich jak: problemy z odpornością, wypadanie włosów czy niekorzystne zmiany skórne.
By uniknąć tych nieprzyjemnych zjawisk powinniśmy regularnie dostarczać cynk do organizmu poprzez dobór odpowiedniej diety i stosowanie produktów pielęgnacyjnych bogatych w ten pierwiastek.

Jakie produkty spożywcze są bogate w cynk?

Cynk znajduje się zarówno w produktach zwierzęcych jak i roślinnych takich jak pomidory, warzywa strąkowe czy kapustne a także w owocach morza czy podrobach.

Krem do twarzy z cynkiem – dlaczego warto ko stosować?

Odpowiednie dostarczanie cynku z pożywieniem jest bardzo ważne. Niemniej jednak będzie on dostarczany w pierwszej kolejności do organów witalnych takich jak serce, płuca, nerki czy wątroba. Skóra, pomimo tego, że jest naszym największym organem, zostanie obdarowana cynkiem w ostatniej kolejności a jego ilość będzie znikoma. Suchość, problemy trądzikowe, podrażnienia i spadek jakości – to objawy, które mogą być spowodowane właśnie niedoborem cynku w skórze.

Aby dostarczyć oligoelementów bezpośrednio do skóry, Gemology opracowało ekskluzywne kosmetyki z kamieniami szlachetnymi i oligoelementami, które regulują procesy zachodzące w skórze.

Krem do twarzy z cynkiem i inne kosmetyki od Gemology

Krem do twarzy z cynkiem, koncentrat czy maska to produkty, które zadbają o dobre nawilżenie skóry, zadziałają ochronnie i naprawczo. Cynk ma silne właściwości łagodzące i kojące. Doskonale sprawdza się w pielęgnacji skór wrażliwych. Dodatkowo, chroni skórę przed promieniowaniem UV i naprawia uszkodzenia posłoneczne. Cynk ma też ogromne znaczenie w prawidłowej pielęgnacji skór tłustych, mieszanych i trądzikowych. Użyty w odpowiednim stężeniu zwalcza bakterie odpowiedzialne za rozwój trądziku, redukuje grudki i krostki. Ma też silne działanie przeciwzapalne.

Maski, koncentraty i kremy do twarzy z cynkiem od Gemology:

LOTION ŁAGODZĄCY Z SZAFIREM
MASKA MINERALNA DO CERY WRAŻLIWEJ
KREM ZE SMITSONITEM
KONCENTRAT ZE SMITSONITEM

Zobacz również: kosmetyki z kwasem hialuronowym i mineralny krem z filtrem