Kosmetyki z kamieniami szlachetnymi i oligoelementami – tajemnica luksusowej pielęgnacji skóry

Kosmetyki z kamieniami szlachetnymi i oligoelementami to prawdziwy hit w świecie pielęgnacji skóry. Coraz więcej osób odkrywa, że te wyjątkowe składniki mogą nie tylko przywrócić skórze młodzieńczy blask, ale także zapewnić jej zdrowie i witalność. W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego kosmetyki te stają się coraz bardziej popularne, jak działają na skórę, i które z nich warto wypróbować.

Czym są kamienie szlachetne i oligoelementy w kosmetykach?

Kamienie szlachetne, takie jak: jadeit, ametyst czy różowy kwarc są używane w kosmetykach w postaci drobno zmielonego pudru i płynnego ekstraktu. Oligoelementy z kolei, to mikroelementy niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, takie jak: cynk, miedź, krzem, sód czy żelazo. Gemology opracowało unikalną innowacyjną metodę pozyskiwania oligoelementów właśnie z kamieni szlachetnych- ich najczystszego źródła. Pierwiastki są dodawane do kosmetyków aby zapewnić skórze zdrowie i piękny wygląd. Więcej informacji o oligoterapii skóry znajdziesz na naszym blogu.

Korzyści płynące z użycia kosmetyków z kamieniami szlachetnymi i oligoelementami:

Kosmetyki z kamieniami szlachetnymi i oligoelementami poprawiają jakość skóry, działają na jej elastyczność, nawilżenie i mają skuteczne przeciwstarzeniowe działanie. W każdym kremie, koncentracie, lotionie czy oleju znajduje się inny kompleks oligoelementów dokładnie dobranych tak, aby zapewnić skórze odpowiedź na jej potrzeby. W ofercie Gemology znajdziecie linie kosmetyków dedykowaną skórze suchej, wrażliwej, tłustej i mieszanej a także linię rozświetlającą z białą perłą i anti-age z diamentem.

W obiektach SPA i salonach beauty skorzystać można z zabiegów Gemology, których nieodłącznym elementem jest masaż kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi.  Niesie on ze sobą wiele korzyści:

Poprawa mikrokrążenia: Masaże kamieniami szlachetnymi poprawiają krążenie krwi, co wspomaga dotlenienie i odżywienie skóry, dodając jej zdrowego blasku.

Relaksacja i redukcja napięcia: Masaże twarzy przy użyciu kamieni szlachetnych pomagają w rozluźnieniu mięśni, zmniejszeniu napięcia i relaksacji.

Drenaż i stymulacja: Masaż kamieniami poprawia przepływ limfy oraz eliminację toksyn i regulację wydzielania sebum. Funkcje biologiczne skóry zostają pobudzone co wpływa na lepsze przyswajanie składników aktywnych.

Wellness: Kontakt z gładką powierzchnią kamieni i ich unikatowym kształtem daje uczucie fuzji ze skórą. Doświadczenie jest wyjątkowe.